niedziela, 26 lutego 2017

Zdrowa kuchnia #2 - Tosty z rukolą jako pomysł na szybki lunchJestem zwolennikiem zdrowych, ale nie przesadzonych rozwiązań. Kiedyś a propo zdrowia, ''fit lajfu'' popadałam w skrajności, co niekorzystnie odbiło się na moim zdrowiu i do tego spowodowało liczne zaburzenia hormonalne. Teraz jem zdrowo, ale też sobie pozwalam na małe grzeszki! Moim zdaniem to żeby wyglądać atrakcyjnie, podobać się sobie i innym nie trzeba wybierać restrykcyjnych diet, katować się treningami 7 razy w tygodniu, a do tego włączać mega wymagające cardio. We wszystkim trzeba znać umiar! A przede wszystkim myśleć! 

Ps. Od dwóch kromek pszennego chleba dziennie.. z GLUTENEM! tak! z glutenem.. nic nam raczej nie będzie :) 

Pewnie nie jeden z Was żyje w ciągłym biegu i nieraz nie ma czasu na przyrządzanie wymyślnych dań. Dzisiaj przychodzę do Was z pomysłem na szybki, w sumie banalny lunch - TOSTY/SANDWICHE Z RUKOLĄ. 

SKŁADNIKI: CHLEB TOSTOWY PEŁNOZIARNISTY, LUB RESZTKI STAREGO CHLEBKA, RUKOLA, DOBREJ JAKOŚCI SER ŻÓŁTY LUB CAMEMBERT, SZYNKA DROBIOWA, WEDLE UZNANIA - KETCHUP. 

Przygotowanie tostów jest banalnie proste! Kromki chleba smarujemy odrobiną ketchupu, po kolei układamy ser, szynkę, rukolę. Następnie posypujemy ulubionymi przyprawami i do sandwicha. Czekamy do 5 minut i GOTOWE! Tak przygotowane zjadam od razu lub pakuje do folii aluminiowej i zabieram do pracy :)  

2 komentarze:

  1. Bardzo fajny, prosty i szybki pomysł :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Miałam podobnie: skrajność w zdrowym odżywianiu doprowadziła mnie do paranoi. Teraz podchodzę do tego dużo bardziej racjonalnie :). A rukolę uwielbiam, więc taki tost to dla mnie fantastyczny pomysł :).

    OdpowiedzUsuń